Şanlıurfa’da sağlıkta skandal bir iddia!

Eyyübiye'de bir aile hekiminin, muayene olmaya gitmeyen hastalara da ilaç yazarak eczacı kardeşinin haksız kazanç elde ettirdiği iddia edildi.

Şanlıurfa'da sağlıkta skandal bir iddia!

Şanlıurfa’nın Eyyübiye İlçesi’nde sağlık sektörü için duyanları şaşkına çeviren bir aile için haksız kazanç olayı gündeme geldi.

İddiaya göre; hasta bir kadın eşi ile aile hekimine giderek muayene oluyor. Ardından kendilerine verilen ilacı almak için evlerine en yakın eczaneye gittiklerinde “İlacı kısa bir süre önce aldığınız görünüyor. Bu nedenle size ilacı vermemiz mümkün değil” cevabını alıyor. Şaşkınlık yaşayan çift, e-nabız üzerinden kendilerine gıyaben 5 defa reçete yazıldığını görüp ilacın alındığı eczaneye giderek durumun aslını öğrenmek istiyor. Eczaneye giden mağdur kadının eşi, eczane sahibi A.A.’nın orada olmadığını öğrenince eczaneden ayrılıyor. İşin peşini bırakmayan eş, önemli bir bilgi öğreniyor ve eczacının aile hekimlerinin kardeşi olduğu bilgisine ulaşıyor. Sağlıkta skandal iddialar da bu bilginin ardından geliyor. İddiaya göre; doktor, muayene olmaya gitmeyen hastalarına reçete yazarak eczacı kardeşinin SGK üzerinden para almasını sağlayarak haksız kazanç elde ettiriyor.

MAĞDUR HASTA AMA ŞİKAYETÇİ ECZACI

Bu durum üzerine mağdur kadının eşi, SGK ve CİMER’e şikayette bulunuyor. Ancak ikinci bir mağduriyet tam da şikayetten sonra başlıyor. Şikayete konu olan eczacı, kendisine hakaret ve tehdit edildiğini iddia ederek konuyu yargıya taşıyor. Şahitlerden biri de babası ve eczane çalışanı oluyor.

Mağdur çiftin ceza alabileceği ihtimali üzerine konu, ekşi sözlükte gündeme taşındı. Mağdur çiftin ailesi yaşadıklarını anlatıp “Asıl mesele yargıda akraba tanık ile ilgili herhangi bir ayrım, istisna yokmuş. Yani yanına babanı kardeşini alıp istediğin kişiye iftira atabiliyor ve ceza almasını sağlıyorsun” diyerek adalet sistemindeki bir duruma dikkat çektiler.

İDDİALAR DOĞRU MU?

 

Davanın nasıl sonuçlanacağı merak konusu olurken, başka hastaların da bu tarz mağduriyetler yaşayıp yaşamadığının anlaşılması ve iddialar doğru ise yetkililerin gerekli adımları atması istendi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu