Şanlıurfa’da Sağlık Çalışanına Darp

Şanlıurfa’da bir hastanede Genel Cerrahi Kliniğinde çalışan asistan hekim darp edildi. Hekimin hasta yakınları tarafından darp edilmesi güvenlik kamerasına yansıdı.
 
Şanlıurfa’da yine bir  sağlık çalışanı darp edildi.  Olay, Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde yer alan Harran Üniversitesi Hastanesinde yaşandı.
 
Randevusuz kayıt almamasından dolayı Genel Cerrahi Kliniğinde asistan olarak çalışan sağlık personeli tartışma sonrası bir hasta yakını tarafından darp edildi.
 
Şiddet sonrası yaralanan asistan hekim, işlemlerinin ardından Şanlıurfa Tabipler Odası avukatlarıyla beraber şikayetçi olmak için karakola gitti. Kavga, hastanenin güvenlik personelleri müdahalesiyle yatıştırıldı.
 
Şanlıurfa Tabip Odası sosyal medya paylaşımında şiddeti kınarken yapılan açıklamada şu ifadelere yer verdi:
 
“Sağlıkta şiddet dayanılmaz bir hal almaya devam ediyor. Harran Üniversitesi Genel Cerrahi Kliniğinde asistan hekim olarak çalışan meslektaşımız; hasta yakınlarına “Kaydınızı yaptırıp öyle gelin” dediği için yaşanan tartışma sonrası darp edilmiştir. Şu an oda avukatımız ile birlikte karakolda ifade veren meslektaşımızından destek sunmak amacıyla yanındayız. Şiddetin normalleştirilmesini asla kabul etmeyeceğiz”.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu