GüncelYurt

Şanlıurfa’da Ramazanın İlk Gününde 960 Kişiye Vefa

Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle, çalışma tempolarını daha da hızlandıran Vefa Sosyal Destek Grupları ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya devam ediyor.

Şanlıurfa Sosyal Veda Grubu

Şanlıurfa Valiliği koordinesinde, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde tüm ilçelerde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grupları, Ramazan öncesi başladıkları gıda kolisi dağıtımlarına, Ramazan ayının ilk günü de devam etti.

 

Sokağa Çıkma Yasağı Olan Vatandaşlara Hizmet Götürülüyor

Virüs salgını riskine karşı sokağa çıkmaları yasaklanan 65 yaş üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların her türlü hizmetini yerine getiren Vefa Sosyal Destek Grupları, Ramazan ayının ilk gününde 960 vatandaşın evine gitti. 12 vatandaşın emekli aylığı ödemesi ve bankacılık işlemlerini yapan ekipler, 230 aileye gıda kolisi teslimi yaptı.

 

 

Ramazanın İl Günü 960 Kişiye Hizmet Gitti

Alışverişlerini yapacak yakını bulunmayan 156 vatandaşın alışverişlerini yaparak evlerine getiren gruplar, 7 vatandaşın ilaçlarını temin etti ve 3 vatandaşa da sağlık hizmetleri desteği sağladı. İl genelinde 552 vatandaşa da farklı konularda yardımcı olan ekipler, son 24 saatte 960 kişiye hizmet ulaştırdı. Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle dışarıya çıkamayan vatandaşların taleplerine de cevap veren ekipler, ayrı ayrı sorumluluklarına verilen mahallelerdeki vatandaşların evlerine taze ekmek dağıtımı da gerçekleştirdi.

 

 

Kamu Kuruluşlarıyla Ortaklaşa Çalışılıyor

Tüm kamu kuruluşları ve yerel yönetimlerle organize şekilde çalışan Vefa Sosyal Destek Grupları, Şanlıurfa 112 Acil Çağrı Merkezine gelen taleplerin alınmasıyla hızla harekete geçiyor. Acil Çağrı Merkezindeki Vefa Sosyal Destek Grubu operatörünün yönlendirmesi ile hızlıca adrese giden görevliler, vatandaşların hizmetlerini tamamladıktan sonra merkezi bilgilendiriyor.

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı