EkonomiYurt

Şanlıurfa’da Öğrenci Servis Fiyatları 2 Katına Çıktı

Şanlıurfa’da öğrenci servis fiyatlarının 2 karına çıkması velilerin tepkisine neden oldu.

Pandemi ile mücadele kapsamında 2 senedir açık olmayan okullar bu sene açıldı ve milyonlarca öğrenci eğitim ve öğretim hayatına başladı.

İlkokuldan üniversiteye kadar kapalı olan okullar tam açılma kapsamında aralıksız eğitime devam edeceği duyurulurken okul masrafında bulunan aileler de zorlu bir sürecin içine girdi.

Ara verilmeyen tek okul anasınıfı oldu. Anasınıfı öğrencileri pandemi sürecinde aralıklı da olsa eğitime devam etti. Çocuğunu anasınıfına servisle gönderen bir veli ise isyan etti. Servis fiyatlarının 2 katına çıktığını belirten veli, servis fiyatlarına dikkat çekilmesi gerektiğini belirterek şu ifadelere yer verdi;

“Biraz da servis fiyatlarında mı bahsedecek acaba? Geçen yıl kızımın servisine 160 lira veriyordum aylık. Anaokulu öğrencisi. Gittiği mesafe de fuar merkezinin oradan Nar Çiçeği Anaokulu. Bu yıl servis değişmiş. 350 lira istedi. Nedendir Sizce bu fiyat artışları?”

Neredeyse 2 katına çıkan servis fiyatlarının bu kadar yüksek olması velilerin cebini yaktığını belirten veli, yetkililerin fiyatlar konusunda denetim yapması gerektiğini belirtti.

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı