Şanlıurfa’da Köylüler Traktör ve Tankerle Yolu Kapattı!

Şanlıurfa'da talepleri yerine getirilmeyen köylüler eylem yaptı. Köy yolunu traktör ve tankerlerle kapatan köylüler yetkililere seslendi.

son dakika 1
 
Şanlıurfa’da su sorunu yaşayan köylerden bir tanesi de Birecik ilçesine bağlı Kurucahöyük kırsalı oldu. Geçtiğimiz günlerde sosyal medyadan seslerini duyurmak için videolar yayımlayan köylülerin sesleri duyulmadı. ŞUSKİ’den köylerine su isteyen vatandaşlar, bu defa çareyi siyasi partilerin temsilcilerinde aradı. Siyasi parti temsilcileri ile ŞUSKİ önünde açıklama yapan köyülülerin talepleri yerine getirilmedi.
 
Yaz sıcağında içme suyuna bile zor ulaştıklarını belirten köylüler bu defa başka bir yol denedi. Köy yolunu traktör ve su tankerleriyle kapatan köy sakinleri ŞUSKİ’ye seslendi. Köylerindeki su sorununun bir an önce giderilmesi gerektiğini belirten köylüler;
 
“Sıcaklığın 40 dereceyi aştığı yaz aylarında en çok ihtiyacımız olan suya ulaşamıyoruz. Değil serinlemek için su kullanmak içmek için bile bulamıyoruz. Defalarca sesimizi duyurmaya çalıştık, duymadılar. ŞUSKİ’ye sesleniyoruz; Köyümüzün suya ihtiyacı var. Bu sorunun giderilmesini talep ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu