Şanlıurfa’da Köpek Çetesi Korku Salmaya Devam Ediyor

Şanlıurfa’da başıboş sokak köpek sorunu giderek büyüyor. Sabah ve gece saatlerinde sokakları mesken tutan sokak köpekleri vatandaşları mağdur ediyor.

Şanlıurfa'da Köpek Çetesi Korku Salmaya Devam Ediyor

Vatandaşlardan gelen şikayetlere göre, sokak köpekleri evcil hayvanları ve çocukları kovalıyor, sokaklarda saldırgan davranışlar sergiliyor… Geçtiğimiz aylarda Şanlıurfa’da başıboş sokak köpeği saldırısı sonucu kuduza yakalanıp hayatını kaybeden 2 kişi olmuştu. Bunun yetkililer tarafından göz ardı edildiği Şanlıurfa’da köpek çetesi sürü halinde gezmeye devam ediyor. Şehrin en işlek alanları arasında yer alan bir AVM’nin yakınındaki parkta sayıları 30’ün üstünde olan köpek sürüsü vatandaşlara zor anlar yaşatıyor.

Sokak köpekleri saldırısı sonrası can kayıplarının yaşanması yetkilileri harekete geçirmeye yetmedi. Sokak köpekleri yine şehrin en işlek caddelerinde sürü halinde vatandaşa korku salmaya devam ediyor.

Vatandaşlardan çözüm çağrısı

Vatandaşlardan bazıları, başıboş sokak köpeklerinin toplatılmasını ve kısırlaştırılmasını istiyor. Sabah işe gidenler, çocuklarını okula gönderenler başıboş köpek sorununun çözüme kavuşturulmasını talep etti… “Sokak köpeklerinden korkuyoruz. Bu sorunun bir an önce çözüme kavuşturulmasını istiyoruz. yetkililerin harekete geçmesi için daha kaç canın kaybedilmesi gerekiyor” diyor.

Sokak köpeklerinin oluşturduğu riske dikkat çeken uzmanlar, bu sorunun çözümü için belediyelerin, sivil toplum kuruluşlarının ve vatandaşların ortak çalışması gerektiğini belirtiyor…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu