Karaköprü’de İş Makineleri Kundaklandı

Karaköprü’de 117 dönümlük arazi üzerinde başlanılan GES Projesi çalışmalarında 2 iş makinesi gece yarısı kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kundaklandı.

is makinesi

Karaköprü’de 117 dönümlük arazi üzerinde başlanılan güneş enerjisi projesinin alt yapı çalışmalarında 2 iş makinesi gece yarısı kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kundaklandı. Zararlarının 4 milyon lira olduğunu söyleyen firma sahibi, devasa projenin durduğunu söyledi.

 Olay, Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesine bağlı kırsal Bölücek Mahallesinde önceki gün gece yarısı yaşandı.

117 dönümlük araziye kurulacak güneş enerjisi sisteminin (GES) altyapı çalışmasını yapan firmanın işçileri, mesai bitiminde iki iş makinesini kilitleyerek sahadan ayrıldı.

İddiaya göre, gece saat 12.30 sularında araziye gelen kimliği belirsiz kişi ya da kişiler iş makinelerini levyeyle kırarak ateşe verdi. Arazide yanan iş makinelerini görenler durumu itfaiye ve jandarma ekiplerine bildirdi.

Olay yerine gelen itfaiye birimi yangını kısa sürede söndürdü. Yangın sonrası iş makineleri kullanılamaz hale geldi.

Jandarma, firma sahibi ve işçilerin ifadelerini alarak kundaklama olayına karışan kişi ya da kişileri yakalamak için çalışma başlattı.

AVCI: ZARARIMIZ 4 MİLYON LİRA

Bizim Haber Ajansı’na (BİHA) konuşan firma sahibi Abuzer Avcı, 3 gün önce başladıkları projeyle ilgili husumet yaşadıkları kimsenin bulunmadığını belirterek, olayın niçin yapıldığına anlam veremediklerini söyledi.

“Şüphelendiğimiz herhangi kimse yok” diyen Avcı, gerekli yerlere şikayette bulunduklarını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Orada ne gibi sorunlar vardı bilmiyorum. Arazi sorunu mu vardı, bilmiyoruz. Net olarak bir şey söyleyemem. Bugüne kadar da bize herhangi bir şey söylenmedi, uyarı filan olmadı. Bu arazide bu çalışmayı istemiyoruz gibi bir şey denilmedi, böyle bir durum söz konusu olmadı.”

3 gün önce başladıkları çalışmanın iki ay sürmesini planlamış olduklarını, ancak şu anda projenin durduğunu kaydeden Avcı, “Bu olayın 4 milyon lira zararı oldu bize” dedi. Avcı, “Proje durdu. Sonuç itibarıyla orada iş makinesinin çalışması lazım ama hangi Urfalı iş makinesini götürür veya çalışmaya gitmek ister? Gidip nasıl çalışabilsinler? Çok büyük bir yatırımdı. Yatırımın şu anda durduğunu görüyoruz” diye konuştu.

BİHA

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu