Şanlıurfa’da İntihar! Bir Genç Kendini Astı

Haliliye’de psikolojik sorun yaşayan bir genç, girdiği bunalım sonucu intihar etmeye kalkıştı. Evdekilerin fark etmesiyle genç son anda ipten alındı.

Siverek'te Tarım İşçileri Minibüsü Tıra Çarptı

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde bir intihar girişimi son anda önlendi. İddiaya göre, psikolojik sorun yaşayan H.E., girdiği bunalım sonucu intihar etmeye karar verdi. Ailesiyle birlikte yaşadıkları evin balkonuna çıkan genç adam, kendini iple astı.

Evdekiler H.E.’yi asılı halde görünce koşarak bacaklarından tutup kaldırdı. Boynundaki ipin kesildiği genç adam ölüme adeta saniyeler kala kurtarıldı.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri, ilk müdahalelerinin ardından H.E.’yi ambulansla hastaneye götürdü. Tedaviye alınan genç adamın hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Polis olay ile ilgili soruşturma başlattı.

Psikolojik sorunlar ciddiye alınmalı

Psikolojik sorunlar, kişinin günlük yaşamını olumsuz etkileyen ve ciddi sonuçlar doğurabilen sorunlardır. Bu sorunlar, intihar girişimlerine de yol açabilmektedir.

Psikolojik sorun yaşayan kişilerin mutlaka bir uzmandan yardım alması gerekmektedir. Erken müdahale, bu sorunların çözümünde oldukça önemlidir.

İntihar girişimleri önlenebilir

İntihar girişimleri, ciddiye alınması gereken bir durumdur. Bu girişimleri önlemek için öncelikle psikolojik sorunlara dikkat etmek gerekmektedir. Psikolojik sorun yaşayan kişilerin mutlaka bir uzmandan yardım alması sağlanmalıdır.

Ayrıca, intihar girişiminde bulunan kişilerin yakınlarına yönelik de farkındalık çalışmaları yapılması gerekmektedir. Bu çalışmalar, intihar girişimlerini önlemede etkili olacaktır.

İntihar ile mücadelede herkese görev düşüyor

İntihar, toplumu ilgilendiren bir sorundur. Bu sorunu çözmek için herkese görev düşmektedir.

Psikolojik sorun yaşayan kişilere destek olmak, intihar girişimlerini önlemek için atılacak önemli adımlardan biridir. Ayrıca, intihar ile mücadele konusunda farkındalık çalışmaları yapmak da bu sorunun çözümüne katkı sağlayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu