Şanlıurfa’da Hatalı Park Trafiği Tıkadı

Şanlıurfa’da bir sürücünün gelişigüzel şekilde kavşağa park etmesi trafiği durma noktasına getirdi.

Şanlıurfa'da Hatalı Park Trafiği Tıkadı

Edinilen bilgiye göre, araç sürücüsü otomobilini Haşimiye bölgesi İmam Aslan Camii önündeki kavşağa parketti. Ardından bölgeden uzaklaştı. Bu sırada güzergahta yolcu taşıyan trambüs virajı alamadı. Uzun metrajlı otobüs ve yolcular dakikalarca araç sürücünün gelmesini bekledi. Trafik ekiplerinden yardım istendi. Sürücünün araç başına geçmesiyle otobüs yoluna devam etti.

Bölgede sık sık benzer görüntü yaşanırken vatandaşlar gerekli önlemlerin alınmasını istiyor.

Vatandaşlardan Tepki

Tramvay seferini bekleyen yolculardan Ahmet Özkan, “Bu bölgede sık sık böyle olaylar yaşanıyor. Sürücüler gelişigüzel şekilde park ediyorlar. Bu durum trafiği aksatıyor ve bizleri mağdur ediyor. Yetkililerin bu konuda gerekli önlemleri almasını istiyoruz” dedi.

Bir başka yolcu olan Ayşegül Kılıç ise “Burada trafik yoğun. Sürücüler dikkatli olmalı. Hatalı park yaparak trafiği tehlikeye atıyorlar. Bu konuda denetimlerin artırılması gerekiyor” diye konuştu.

Yetkililerden Açıklama

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Mustafa Akyüz, hatalı park konusunda denetimlerin sıklaştırıldığını belirterek, “Sürücülerimize hatalı park etmemelerini uyarıyor ve gerekli cezaları uyguluyoruz… Bu tür davranışların trafik güvenliğini tehlikeye attığının bilincindeyiz. Vatandaşlarımızın da bu konuda duyarlı olmasını istiyoruz” dedi.

Haber; İbrahim Uygur

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu