Urfa’da Ev almak İsteyenlerin Hayalleri Suya Düştü

Urfa’da konut fiyatlarının birden artması vatandaşların tepkisine neden oldu. Ev sahipleri, artışın nedenini virüs olarak gösterdi.

Şanlıurfa Ev sahibi

Korona virüs salgını sonrasında emlak piyasasını canlandırmak için birinci el ve ikinci el konutlara yönelik uygun faizli kredi kampanyası başlatmasının ardından düşen konut faizlerine rağmen artan konut fiyatları tepkilere neden oluyor.

 

Şanlıurfa’da Ev Fiyatları Ne Kadar Oldu

Özellikle Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinde konut fiyatlarının birden yükselmesine anlam veremeyen vatandaşlar, korona virüs ile beraber konut kredisi kampanyalarından sonra ev sahiplerinin fırsatçılık yaparak fiyatları arttırdığını dile getirdi. Öyle ki virsten önce 410.000 Lira olan ev fiyatları şimdilerde 600.000’den alıcısını bekliyor. Daha önceki fiyatlarla karşılaştırma yapıldığında 100-200 bin arası artış gösteren konut fiyatları ev sahibi olmak isteyenleri de zor durumda bırakıyor.

 

 

Şanlıurfa Konut Fİyatları

 

Orta Gelirli Ailelerin Hayalleri Suya Düştü

Ev sahipleri ise fiyatların korona virüs ile beraber arttığını, evin piyasa değeri neyse ona göre fiyat biçtiklerini dile getirdi. Korona virüs sürecinde yun faizli kredi kampanyasının başlatılmasından sonra bir nebze de olsa umutlanan orta gelirli ailelerin hayalleri de artan konut fiyatlrından sonra suya düştü.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu