Şanlıurfa’da Ekmek 14 Lira oldu

Şanlıurfa’da ekmek 14 TL oldu. Fırıncıların artan maliyetleri hesaplamasının ardından zam talebinde bulunması satış fiyatlarına da yansıdı.

Şanlıurfa’da Ekmek 14 Lira oldu

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesindeki fırıncılar artan maliyetlerden şikayet ederek fırıncılar odasına başvurdu. Viranşehir Kahveciler Lokantacılar ve Fırıncılar Odası Birliği, fırıncıların talebi üzerine yeni fiyatları belirledi.

Viranşehir Kahveciler Lokantacılar ve Fırıncılar Odası Birliği, yeni fiyatları belirleyerek kamuoyuna duyurdu.

  • 210 gram somun ekmek 7 TL,
  • 200 gram pide (tırnaklı) ekmek 7 TL,
  • 200 gram lavaş ekmek 7 TL 
  • 400 gram çiftli (tırnaklı) ekmek 14 TL oldu.

Yapılan açıklamada; “Ham madde fiyatlarının yükselmesi ve genel maliyet artışları nedeniyle ekmeğin satış fiyatını revize etmek zorunda kaldık. Yeni fiyatlar yarın yani 17 Ocak 2024 tarihinden itibaren geçerli olacak” dedi.

Zamlı fiyatlar, Şanlıurfa’da yaşayan vatandaşları olumsuz etkiledi. Vatandaşlar, zamların ekmek başta olmak üzere temel gıda ürünlerinde de devam etmesinden endişe duyuyor.

Zamlar ekmek üretimini de etkileyebilir

Ekmek fiyatlarındaki artışın ekmek üretimini de etkileyebileceği belirtiliyor. Fırıncılar, zamların maliyetlerini karşılamada yetersiz kalması durumunda üretim miktarını azaltabilir. Bu durum da ekmek fiyatlarının daha da yükselmesine neden olabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu