Şanlıurfa’da Ekmeğe Zam Geldi

Şanlıurfa'da ekmeğe zam geldi. Şubat ayında 4 lira olacak olan ekmeği un fiyatları değil asgari ücret ve odun zammı vurdu.

ekmek 2
Şanlıurfa’da ekmeğe zam geldi. Şubat ayında 4 lira olacak olan ekmeği un fiyatları değil asgari ücret ve odun zammı vurdu.
 
Şanlıurfa Fırıncılar Odası Başkanı Mehmet Emin Karaatlı açıkladı: “Şubat ayında Şanlıurfa’da ekmek 4 lira olacak.”
 
Asgari ücretin artması ile beraber zam haberleri de ardı ardına gelmeye başladı. Son olarak zam yiyen ürünlerden biri de ekmek oldu.
 
Şanlıurfa Fırıncılar Odası Başkanı Mehmet Emin Karaatlı, zam haberini Urfalılarla paylaştı. Karaatlı Şanlıurfa’da ekmeğin zamlanacağını şu sözleri ile belirtti;
“Şubat ayından itibaren ekmeğin fiyatını 4 lira olarak düşünüyoruz. Diğer illere nazaran Şanlıurfa biraz daha geriden geliyor. Un fiyatları yükselmedi. Haziran ayına kadar un fabrikaları ile aynı fiyatla sözleşmelerimiz var. Asgari ücret ve odun fiyatlarını artışından kaynaklanan fiyat düzenlemesini önümüzdeki ayın başı itibariyle yürürlüğe koymaya çalışıyoruz. Çevre illerimizde de değişiklikler yapıldı. Bizde de hazırlıklar bitti. Belli bir aşamadan geçmesi lazım. İnşallah Şubat ayının başından itibaren yürürlüğe girecek. Gramajlarımız sabitlendi.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu