Şanlıurfa’da Bir İnek Kuduzdan Öldü

Şanlıurfa’da bir ineğin kuduzdan öldüğü iddia edildi. Dün kuduzdan hayatını kaybeden mimarın ardından kuduz ölüm haberleri gelmeye başladı.
Şanlıurfa'da Bir İnek Kuduzdan Öldü

Şanlıurfa’da Bir İnek Kuduzdan Öldü

Olay, Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesine bağlı kırsam Kurucuk mahallesinde meydana geldiği belirtildi. İddialara göre, köyde bulunan bir köpek ineği ısırdı. Köpeğin ineği ısırmanın ardından kuduza yakalandığı ifade edildi. İneğin kuduz olduğu ilk başta fark edilmedi. Durumu fark edilmeyen inek kuduzdan öldü.
 

Genç Mimar Kuduzdan Hayatını Kaybetmişti

Geçtiğimiz ay Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde genö mimar Lütfü Seray’ı kuduz köpek ısırmıştı. Hastaneye kaldırılan Seray, bir süre yoğun bakımda yaşam mücadelesi verdi. Dün edinilen bilgilerde genç mimarın kuduzdan hayatını kaybettiği öğrenildi.
 

Bazı Büyükbaş Hayvanlarda Da Kuduza Rastlandı

Genç mimarın kuduza yakalanmasının ardında Siverek Kaymakamlığı yaptığı açıklamada;
“Kıymetli vatandaşımız ilçemizde kuduz vakasından dolayı bir vatandaşımız tedavi görmekte olup yapılan araştırmada köpek saldırısı nedeniyle bazı büyükbaş hayvanlarda da kuduz vakaların rastlanmıştır…” ifadelerine yer vermişti.
 
Eyyübiye’nin kırsal mahallesinden ineğin kuduzdan ölmesi iddiası ise Siverek Kaymakamlığının yaptığı bu açıklama ile güçlendi…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu