Şanlıurfa’da Bir Doktor Hasta Yakını Tarafından Darp Edildi

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde görevli bir doktor darp edildi. Doktorun darp edilmesine tepki gecikmedi.

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde acil serviste görev yapan doktor, hasta yakınları tarafından darp edildi.

Şanlıurfa’da sağlıkta şiddet haberlerine bir yenisi daha eklendi.

Bu akşam, Şanlıurfa’nın Eyyübiye İlçesi’ndeki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşandı. İddiaya göre bir aile hasta çocuklarını hastanenin acil servis bölümüne getirdi. Acil serviste görev yapan Dr. Orhan Hagi, aileyi hasta girişinin yapılması için kayıt alınan yere yönlendirdi. Ancak iddiaya göre aile üyelerinden biri, hasta giriş kaydını yaptırmadan geri geldiği muayene bölümünde Dr. Hagi’ye fiziksel şiddet uyguladı. Güvenlik personellerinin araya girmesiyle darp sonlandırılırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Dr. Hagi’nin de sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Şanlıurfa Tabip Odası, hasta yakınlarınca darp edilen Dr. Orhan Hagi için bir mesaj yayımladı. Mesajında sağlık şiddet yasasını eleştiren Oda, “Acil Uzmanı meslektaşımız, hasta yakınları tarafından darp edildi. Çıkardığınız sağlıkta şiddet yasasının bir işe yaramadığını görmeniz için daha kaç sağlık çalışanı darp edilmeli yada öldürülmeli?” diyerek yetkililere seslendi.

BİHA

Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu