Şanlıurfa’da Asılsız İhbar Yapan Bir Şahıs Yakalandı

Urfa Valisi Ayhan’ın bir paylaşımının altına asılsız bir ihbarda bulunan şahıs gözaltına alındı. Urfa’da asılsız bilgi yazanlara karşı mücadele devam edecek.

Urfa’da terör örgütü şüphelilerine gözaltı
Şanlıurfa’da dün akşam saatlerinde asılsız bir bilgiyi sosyal medya hesabında paylaşan Ö.E gözaltına alındı.

6 Şubat’ta merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen yıkıcı depremlerden etkilenen iller arasında yer alan Şanlıurfa’da, sosyal medyada dezenformasyonla etkin mücadele devam ediyor.

Dün akşam saatlerinde sosyal medya hesabından Şanlıurfa’da hafriyat temizleme sırasında enkazdan sağ bir vatandaşın çıktığını iddia eden ve paylaşımı asılsız çıkan Ö.E’nin gözaltına alındığı öğrenildi.

Şahsın dün akşam saatlerinde sosyal medya hesabından ‘Şanlıurfa’da enkaza uğrayan binalardan birinde hafriyat makineleri ile etraf temizlenirken 9. Günde enkazdan sağ bir vatandaş çıktı. Sözün bittiği yer dedikleri burası galiba’ ifadelerini kullanmıştı. Kısa süre sonra paylaşımını kaldıran şahsın iddiasıyla ilgili Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan ise ‘’Pes dedirtecek cinsten. Nasıl böyle yalanlarla vatandaşlarımızı panik ortamına sürükleyebiliyorsunuz? Resmi kurumlar dışında yapılan açıklamaları dikkate almamanızı söylüyoruz. Bu şahıs, bu asılsız bilgiyle kamuoyunu yanıltmanın bedelini hukuk karşısında ödeyecektir’ dedi.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan’ın sosyal medya hesabından vatandaşa cevap verdikten sonra Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü’ne Bağlı Güvenlik Şube ekipleri şahsın kimliğini tespit ederek kaldığı evde gözaltına alarak Güvenlik Şube Müdürlüğüne götürdü.

Şahsın emniyetteki sorgusu devam ediyor.

FF2780CE B7D9 45FC BC10 5E4F4F0CE311

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu