Şanlıurfa’da Aşılama Çalışmaları Başladı

Koronavirüs aşısına acil kullanım onayı verilmesinin ardından, ilimizde ilk aşıyı İl Sağlık Müdürü. Doç.Dr. M.Emre ERKUŞ oldu.

Şanlıurfa’da Aşılama Çalışmaları Başladı

İl Sağlık Müdürü. Doç.Dr. M.Emre ERKUŞ kendisine ve İl Sağlık Müdürlüğü Hizmet Başkanlarına yapılan Aşının ardından yaptığı açıklamada;

Sağlık Bakanımız Fahrettin KOCA ve Bilim Kurulu üyeleri aşılamasından sonra bugün tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak Sağlık personellerimizin Covid-19 Pandemik aşılama süreci başlamış bulunmaktadır.

Bu süreci bugün itibariyle öncelikle riskli olan gruplarda Sağlıkçılarımızda başlamış bulunup ilerleyen günlerde şuanda da sistem üzerinde E-nabız da vatandaşlarımız kendilerinin aşılamayla ilgili öncelik grupta olduklarına dair bilgiyi yer aldıktan sonra MHRS(Merkezi Randevu sistemi) alo 182 üzerinden randevu oluşturarak tüm Devlet Hastanelerimizde, Özel Hastanelerimizde, Aile Sağlığı Merkezlerimiz, Üniversite Hastanemizde, Covid-19 aşılaması Şanlıurfa’da başlamış bulunmaktadır.

Aşının yapılabilmesi için mutlaka öncelikli grupta olmanız ve sistem tarafından onaylanmanız ve daha sonrada randevu almanız gerekmektedir. Bu aşılar kişi üzerine çıkış yapıldığı için kimin adına kayıtlı ise bu şekilde kayıt yapılacak.

Bilim kurulunun belirlediği standardın dışında başka bir öncelik sağlanmayacaktır. Bu konuda vatandaşlarımızın aşı olmak isteyenlerin mutlaka sistemden kontrol edip randevularını alarak ilgili merkezlere müracaat edebilirler. Aşılamaya il merkezinde Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlı ek bina (Eski Ursu Hastanesi) Covid-19 aşılama merkezi olarak kurulup burada başladı. Ancak bunun haricinde tüm İlçe ve Merkez Hastanelerimizde aşı merkezi bulunmakta randevu ile beraber bu sistemiz bugün devreye girmiş bulunmaktadır. Şanlıurfa halkına ve tüm Türkiye vatandaşlarına hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyoruz dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu