Şanlıurfa’da 72 Motosiklet Trafikten Men Edildi

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Şehiriçi, Bölge ve Dış İlçe Trafik Birimlerince, yapılan denetimlerde bin 439 motosikletten 72’si trafikten men edildi.

Urfa'da Sürücülere 153 Bin Lira Ceza Kesildi

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Şehiriçi, Bölge ve Dış İlçe Trafik Birimlerince, 45 ekip 96 personelin katılımıyla 63 ayrı noktada motosiklet vb. araçlara yönelik yapılan denetimlerde bin 439 motosiklet kontrol edildi.

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü, il genelinde trafik ve asayiş denetimlerini sürdürüyor.

Denetimlerde, ehliyetsiz ve kasksız sürüş, kırmızı ışık ihlali, seyir halinde cep telefonu kullanma gibi kural ihlalleri yapan 883 araç ve sürücüsüne idari para cezası uygulandı.

Uygulamalarda ayrıca, 72 motosiklet trafikten men edildi, 1 aranan şahıs ve 5 çalıntı motosiklet yakalandı.

ŞANLIURFA’DA TRAFİK VE ASAYİŞ DENETİMİ

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, trafik kurallarının en çok ihlal edildiği ulaşım vasıtası olan motosikletlerin, meydana gelen kazaların çoğunluğuna da taraf bulunduğu belirtildi. Açıklamada, “İlimizin genelinde motosikletlere yönelik denetimlerimiz aratarak devam edecektir” denildi.

Ayrıca İl Emniyet Müdürlüğü, kentin huzur ve güvenliğinin sağlanması ve devamlılığı için de denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda yapılan uygulamalarda; 408 şahıs, 89 araç sorgulandı. Toplamda 28 araca 156 bin 571 TL para cezası uygulandı, 6 araç trafikten men edildi.

Denetimlerde ayrıca, 13 captagon, 3 lyrica adlı narkotik madde, 2 boncuk isimli tarihi eser ele geçirildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu