Şanlıurfa’da 2 Saatte 147 Kişi Gözaltına Alındı

Şanlıurfa'da yüzlerce polisin katılımı ile gerçekleşen huzur operasyonunda aralarında kadınların da bulunduğu 147 kişi gözaltına alındı.

operasyon

Şanlıurfa’da yüzlerce polisin katılımı ile gerçekleşen huzur operasyonunda aralarında kadınların da bulunduğu 147 kişi gözaltına alındı.

ŞANLIURFA- Şanlıurfa’da 500 polisin katılımıyla huzur operasyonu düzenlendi.

Son günlerde kentte fuhuş, uyuşturucu, hırsızlık ve kavga olaylarında artış yaşanması üzerine huzur ve güven ortamının sağlanması amacıyla saat 20.00’de Asayiş Şube Müdürlüğü koordinesinde Güven Timleri, Önleyici Hizmetler ve Narkotik Suçlarla Mücadele Şube ekiplerinden oluşan 500 polis, huzur operasyonu gerçekleştirdi.

İl Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş’un da katılımıyla kent merkezindeki kafe ve eğlence merkezlerini denetledi. Ara sokaklarda ve merdiven altı tabir edilen yerlerdeki mekanlara baskın düzenleyen polis, ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Şanlıurfa’ya yerleşen ve geceleri eğlence mekanlarda konsomatris olarak çalıştıkları belirlenen 9 Suriyeli kadın ile kimlik taşımayan çeşitli suçlarda araması bulunan 108 kişi ve  izinsiz olarak kağıt toplayıcısı olan 30 kişiyi gözaltına aldı.

Yaklaşık 2 saat süren operasyonda gözaltına alınan toplam 147 şüpheli, Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilerek, ifadeleri alınmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

Kentteki huzur operasyonunun devam edeceği öğrenildi.

 

BİHA

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu