EkonomiYurt

Şanlıurfa’da 100 Bin Adet Biber Fidesi Dağıtıldı

Tarım ve Kredi Kooperatifleri Şanlıurfa Bölge Birliği, 100 bin adet kaypa biberi fidesi dağıttı.

Tarım ve Kredi Kooperatifleri Şanlıurfa Bölge Birliği, Şanlıurfa’da kaypa biberi yetiştiriciliğinin yaygınlaşması amacıyla Batman İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği’nden aldıkları %90 hibe ile 100.000 adet kaypa biberi fidesi dağıttıklarını duyurdu.

Tarım ve Kredi Kooperatifleri Şanlıurfa Bölge Birliği, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Alternatif ürün yetiştiriciliğini geliştirme çalışmaları kapsamında ve kapya biber yetiştiriciliğinin ilimizde yaygınlaştırılması amacıyla Batman İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinin Yüzde 90 hibe desteğiyle 40 çiftçimize 45 dekar alanda dikimi yapılmak üzere 2762 Sayılı Batman Tarım Kredi Kooperatifimizce tedarik edilen 100.000 adet kapya biber fidesi dağıtımı yapıldı.

Ayrıca Batman İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinin yüzde 100 hibe desteğiyle 15 çiftçimize 1,500 KG susam tohumu dağıtımı da yapıldı.

Çiftçi Eğitim Merkezinde yapılan dağıtım törenine; Batman Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Gün, İl Müdür Yardımcısı Reşat Çiftçi, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürümü Abdulbaki Aşar, 2762 Sayılı Batman Tarım Kredi Kooperatifi Müdür Yrd. Adnan İnanç, teknik personel ve çiftçilerimiz katıldı.”

 

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı