Asayiş

Şanlıurfa Sınırında 68 Kg Patlayıcı Yakalandı

Şanlıurfa Sınırında Menfezde Gizlenmiş Halde 68 Kg Patlayıcı Yakalandı.

Şanlıurfa’da il sınırında Menfezde Gizlenmiş Halde 68 Kg Patlayıcı Yakalandı.

Şanlıurfa il Jandarma Komutanlığı Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin Telabyad’da yaptığı arazi faaliyetlerinde bir menfezde gizlenmiş halde çok sayıda El Yapımı Patlayıcı ve çeşitli mayınlar bulundu.

İl Jandarma Komutanlığı yazılı bir açıklama yayınlayarak Şanlıurfa sınırında yapılan teknik ve fiziki takip ile istihbari faaliyetleri çeçevesinde yüklü miktarda el yapımı patlayıcı ve çeşitli alanlarda kullanılan mayınlar bulundu.

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığının Yazılı Açıklaması:

“1.  PKK/KCK-PYD/YPG Silahlı Terör Örgütünün yurt içi ve yurt dışı faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik Şanlıurfa İl J.K.lığı ekiplerince yapılan istihbari çalışmalar kapsamında; Suriye ülkesi Tel Abyad ve Ayn El Arab (Kobani) bölgesinde bulunan PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütü mensuplarının nevi belli olamayan silah, mühimmat ve patlayıcı maddeleri Akçakale İlçesi sınır hattına getirerek ormanlık alanda gizleyecekleri, milis / işbirlikçi şahıslar aracılığıyla örgüt mensuplarına ulaştırarak sansasyonel eylem yapacakları yönünde elde edilen bilgiler doğrultusunda, 17.06.2020 tarihinde yapılan operasyon sonucu menfezin giriş ve çıkışına yerleştirilmiş vaziyette;

* (2) adet anti- tank mayını,

* (2) adet anti- personel mayını,

* (1) adet mayon kutusu içerisine yerleştirilmiş EYP düzeneği,

* (1) adet klima tüpü içerisine yerleştirilmiş EYP düzeneği,

* (3) adet yönlendirilmiş patlayıcı,

* (1) adet fabrikasyon yapımı anti-tank basma düzeneği,

Olmak üzere toplam (68) kg patlayıcı madde ele geçirilmiş olup, olay ile ilgili geniş çaplı soruşturma devam etmektedir.

  1. Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı, yasaların kendisine verdiği görev ve sorumluluklarının gereği olarak, Terör örgütleri ile her türlü terör faaliyetlerine yönelik gereken bütün önlemleri en iyi şekilde almakta, vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşaması için yürütülen çalışmalara aralıksız devam edilmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı