Şanlıurfa Şehidini Edebiyete Uğurladı

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, "Siverek bir evladını şehitler tepesine emanet etti, Siverekliler gurur duysun" dedi.

Şanlıurfa Şehidini Edebiyete Uğurladı

Vatani görevini yaptığı sırada şehitler mertebesine ulaşan Şanlıurfalı Yusuf Gürler, bugün düzenlenen resmi törenle ebediyete uğurlandı. Şehit Gürler için Siverek’te düzenlenen törene vatandaşlar yoğun katılım gösterdi.

Törene katılarak Gürler Ailesine baş sağlığı dileklerinde bulunan Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, yaptığı konuşmasında “Siverek bugün gurur duysun ve Siverek bu topraklar için daha nice şehitler vermeye hazır olduğunu her daim haykırıyor. Rabbim bizleri, şehidimizin maneviyatına mahcup eylemesin.

Ailesi artık bizlere emanettir, Türkiye’ye emanettir. Bizler de bu emanete en iyi şekilde değer vereceğiz. Şehidimizin ruhu şad, mekanı cennet olsun” dedi.

Şehit Yusuf Gürler’in naaşı ardından ilçedeki Abdulkadir Geylani Camiinde kılınan öğle namazına müteakiben Siverek Şehitliğinde toprağa verildi. Burada aileye şehidin emaneti olan Türk Bayrağı ve Kur’an-ı Kerim’i sunan Vali Ayhan, şehit ailesinin diledikleri an kendilerine ulaşabileceğini dile getirdi.

Ardından şehit Gürler için düzenlenen taziyeye katılan Vali Ayhan dualara eşlik ederken, gün içerisindeki programa Cumhurbaşkanlığı Güvenlik İşleri Genel Müdürü Yusuf Karaloğlu da katılım gösterdi.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu