Şanlıurfa JASAT’tan Operasyon! Borudan Mühimmat Çıktı

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde bir evde yapılan aramada garajdaki boru içine gizlenmiş silahlar ve çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

Viranşehir bir evde yapılan aramada garajdaki boru içine gizlenmiş silahlar ve çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesinde dün saat 13.00 sıralarında, Şanlıurfa JASAT ve Viranşehir ilçe jandarma komutanlığı tarafından başarılı bir operasyon gerçekleştirildi.

Ekiplerce yapılan istihbari çalışmalar sonucunda M. A. isimli şahsın “Silah ve mühimmat (fişek) kaçakçılığı/ticareti” yaptığı duyumunun alınması üzerine M.A. isimli şahsın Viranşehir İlçesi’ne bağlı Kargalı Mahallesinde bulunan evine operasyon yapıldı. Asayiş Şube Müdürlüğü JASAT, İstihbarat Şube Müdürlüğü Viranşehir İlçe Jandarma Komutanlığı, Merkez Jandarma Komutanlığı, JASAT, Asayiş Komando ve Asayiş Şube’ye ait arama köpekleri ile birlikte yapılan aramada araba garajında plastik boru içerisine gizlenmiş;

1 kaleşnikof uzun namlulu piyade tüfeği, 1 av tüfeği, 261 uzun namlulu piyade tüfeğine ait 7.62 mm. çapında fişek, 45 G-3 mühimmatı, 561 9 mm. tabanca mühimmatı, 5 kaleşnikof şarjörü, 7 adet ucunda çivi ve sivri uçlu beyzbol sopası, 2 hücum yeleği, 1 adet 30 cm uzunluğunda oluklu bıçak bulundu.

M.A. isimli şahsın eşi olan N.A. isimli şahsın üzerinde yapılan üst aramasında da 2 tane 9 mm. çapında tabanca ele geçirildi.

Şüpheli M.A. gözaltına alındı.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

 

BİHA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu