Şanlıurfa İSM, Engelli ve Çocukları Unutmadı

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Haliliye Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Haftası kapsamında engelliler ve çocuklara yönelik etkinlikler düzenledi.

Ağız Ve Diş Sağlığı Haftasında Engelliler Ve Çocuklar Unutulmadı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Engelliler Şube Müdürlüğü ile koordineli olarak çalışıldı. Engelli gruplara yönelik ağız ve diş sağlığı konusunda bilgilendirme yapıldı, sağlıklı ve doğru diş fırçalama teknikleri gösterildi. Ardından engelli vatandaşların diş taraması yapıldı. Düzenli ve sağlıklı bir birey olarak, ağız ve diş sağlığı bakımının önemi anlatıldı.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Haliliye Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Başhekimi Dt. Mustafa Ferhat Demir, engelli bireylerin hastanelerine randevu almadan ayaktan müracaat ettiklerinde bekletilmeden muayene olup tedavilerini yaptırabileceklerini söyledi.

Çocuklara yönelik etkinlikler kapsamında ise kreş ve ilköğretim okulları ziyaret edildi. Tüm öğrencilere diş fırçası ve diş macunu hediye edildi. Öğrencilere ağız ve diş bakımının önemini anlatan kısa film izletildi. Doğru diş fırçalama teknikleri anlatıldı.

Ağız ve diş bakımı alışkanlığının küçük yaşlarda alındığını söyleyen Diş Hekimleri Dt. Büşra Çelik ve Dt. Rumeysa Nilüfer Hızarcı, özellikle okul öncesi dönemlerde miniklere diş fırçalamanın önemini eğlenceli bir biçimde anlatarak alışkanlık kazanmalarını sağladıklarını söylediler. Gelecekte hem normal hayatlarının hem de sosyal yaşantılarının etkilenmemesi için ağız ve diş sağlığının önemini bu yaşlarda alıştırmayı hedeflediklerini kaydettiler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu