GenelGüncelYurt

Akçakale MEB Müdürünü Vekil Bacanağı Mı Görevden Aldırdı

Akçakale İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Tekyıldız görevden alındı. Tekyıldız’ın görevden alınmasını sağlayan kişi, Şanlıurfa Milletvekilinin bacanağı mı?

Urfa’da başarılı bürokrat kıyımı devam ediyor. Akçakale İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Tekyıldız görevden alındı. İddialarda, Şanlıurfa Milletvekillerinden birinin bacanağı Tekyıldız’ın görevden alınmasına sebep olduğu belirtildi.

 

Akçakale İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Tekyıldız görevden alındı. Tekyıldız’ın görevden alınmasına sebep olarak ise geçen sene yaşanan taşıma ihalesi olayı olduğu iddia edildi.

 

Akçakale Öğrenci Taşıma İhalesinde Ne Olmuştu?

Geçen yıl Akçakale’de öğrenci taşıma ihalesi yapıldı. İddialara göre; İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Tekyıldız, yapılan ihaleye fesat karıştırmak isteyenlere engel oldu. Tekyıldız, ihaleye fesat karıştırıp devleti dolandırmak isteyenlere engel olmasından sonra 28 Haziran 2019 günü Akçakale’den evine giderken saldırıya uğradı.

 

CİMER’e Şikayet Edilecek

Saldırıyı gerçekleştirenlerin Şanlıurfa milletvekillerinden birinin bacanağı olduğu iddia edildi. Bu saldırının üzerinden 1 yıl geçtikten sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Tekyıldız’ın görevden alındığı ve sebebinin ise söz konusu ihaleye fesat karıştırmak istememesi olduğu iddia edildi. Tekyıldız’ın görevden alınmasından sonra konunun Cumhurbaşkanlıği İletişim Merkezi CİMER’e iletileceği ve gerekli şikayetlerin yapılacağı belirtildi.

 

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı