GenelGüncelYurt

Şanlıurfa havaalanı deve eğitim merkezi oldu!

GAP Havalimanı’nın faaliyete geçmesi ile kapanan Şanlıurfa Havaalanı develerin eğitim merkezi oldu

urfa deve merkezi

3 yıldır atık durumunda olan eski havaalanının pistinde, daha önce sefer yapan uçakların yerini develer aldı.

Atık durumda olan ve kapısı, penceresi tahrip edilen eski Şanlıurfa havaalanının akıbeti hala belli değil. Önce ismi MİT, jandarma ve bazı bakanlık birimlerine tahsis edileceği belirtilen ancak daha sonra Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisinin almış olduğu kararla fidan yetiştirme alanı olarak düşünülen eski havaalanıyla ilgili son olarak Türk Hava Kurumu (THK) Genel Başkanı Kürşat Atılgan havacılık eğitiminin verildiği kamp için talepte bulunmuştu.

Boş alanı kullanım için yeni bir öneri sunan Mimarlar Odası temsilcisi Bahattin Çelik: drone ile Planör eğitim alanı ve teknoloji merkezine dönüşüm gerçekleştirilmelidir. Böylelikle develer hayvan pazarındaki yerine, gençlerimizde teknoloji merkezine kavuşmuş olur diyerek öneride bulundu.

Hiçbir güvenlik önleminin bulunmadığı alanda tel örgüleri keserek kendilerine patika yol yapan çobanlar, her gün yüzlerce koyun, keçi ve deveden oluşan sürülerini burada otlatıyor.

GAP havaalanı yapıldıktan sonra Akçakale yolu güzergâhında bulunan ‘Şanlıurfa Havaalanı’ deyim yerindeyse kaderine terk edildi.

Urfa com

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı