Şanlıurfa Barosu’ndan ‘sel’ açıklaması

Şanlıurfa Barosu, harekete geçme çağrısında bulunup, bu süreçte görevini yerine getirmeyen yetkililer hakkında da suç duyurusunda bulunulacağı duyurdu.

sanliurfa barosundan sel aciklamasi

Şanlıurfa’da meydana gelen sel felaketi ve sonrasında yaşanan sorunlara ilişkin Şanlıurfa Barosu’ndan açıklama geldi.

 

Baro tarafından yapılan açıklamada, sel nedeniyle mağdur kalan vatandaşların barınma probleminin çözülmesi ve bahsi geçen konutlarda bulunan suların tahliye edilmesi için ilgili birimlerin derhal harekete geçme çağrısında bulundu. Baro ayrıca görevini yerine getirmeyen yetkililer hakkında da suç duyurusunda bulunacağını bildirdi.

 

Barodan yapılan açıklamada, “Kentimizde bugün gerçekleşen sel felaketi sebebiyle bodrum katlarda bulunan daireler su baskınına maruz kalmıştır. AFAD, belediyeler ve ilgili kurumlara konutları kullanılamaz hale gelen yurttaşların barınma probleminin çözülmesi ve bahsi geçen konutlarda bulunan suların tahliye edilmesi için derhal harekete geçme çağrısında bulunuyoruz.

 

Sürecin takipçisi olacağımızı, bu süreçte görevini yerine getirmeyen yetkililer hakkında suç duyurusunda bulunacağımızı kamuoyuna saygıyla bildiririz” denildi.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu