SağlıkYurt

Şanlıurfa, Aşı Sayısında Geride Kaldı

Şanlıurfa’da şu ana kadar 15.508 kişi Covid-19 aşısı oldu.

Şanlıurfa Aşı

Çin’den getirilen aşı sonrası açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı sayılarının an be an vatandaşlara bildirileceğini belirtmişti. Sağlık Bakanlığı, https://covid19asi.saglik.gov.tr/ adresi üzerinde hangi ilde kaç tane aşının yapıldığını vatandaşlar ile paylaşıyor.

Şanlıurfa, Aşı Sayısında 3. Sırada Yer Aldı

Türkiye aşı haritası incelendiğinde Şanlıurfa’da şu ana kadar 15.508 adet COVİD-19 aşı uygulaması yapılmış. Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan iller arasında en fazla aşının yapıldığı il 22.74 aşı ile Gaziantep olurken ikinci sırada 19.783 aşı ile Diyarbakır ikinci sırada yer aldı. Şanlıurfa, Güneydoğu Anadolu Bölgeleri arasında en çok aşının yapıldığı iller arasında üçüncü sırada yer aldı.

Şanlıurfa’da Neden Aşı Sayısı Az?

Şanlıura’da kaç aşı yapıldı? Diye merak edip Sağlık Bakanlığının aşı verilerini yayınladığı siteye bakan vatandaşlar, Şanlıurfa da neden aşı sayısının az olduğunu merak etti. Yapılan yorumlarda; “Göçmenlerle birlikte nüfus bakımdan Türkiye’nin 7. şehri Urfa, dağıtılan aşı sayısı sıralamasında iller arasında ilk 20 de yok! İlk etapta sağlık çalışanlarına aşı yapıldığına göre ya sağlık personeli eksik, ya da Urfa’nın toplumsal bağışıklığı yüksek.” İfadelerine yer verilirken, Şanlıurfa’da aşı yapılan gruplar ile ilgili henüz bir açıklama gelmedi.

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı