Şampiyonaya katılmaya hak kazandılar

İl seçmelerinde 1 birincilik, 1 ikincilik, 8 de üçüncülük dereceleri elde ederek Muğla’da düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandılar.

Şampiyonaya katılmaya hak kazandılar

On ayrı siklette 200 sporcunun karşılaştığı müsabakalarda Eyyübiye Belediyesi AK Evler Spor Salonlarında antrenör Cuma Yakışık ve Hüseyin Çelik nezaretinde müsabakalara katılan +78 kiloda Arif Yıldırım ve Yusuf Demir birincilik derecesi elde ederken, 63 kiloda ikinciliği ise Emre Terzi kazandı.

Taekwondo İl Seçmelerinde 8 ayrı üçüncülük derecesi getiren Eyyübiye Belediyespor Kulübü sporcuları ise Ahmet Polat 45 kilogramda, Mehmet Yıldız 51 kilogramda,Nebi Altındağ 51 kilogramda, Hasan Aslan 59 kilogram, Halil Seçen 59 kilogram, İsmail Yaşar 55 kilogram ve Ahmet Polat 73 kilogram isimlerinden oluştu.

Anadolu Yıldızlar Ligi (Analig) özel karşılaşmaları ise 14 Mayıs 2022 günü Batman’da gerçekleştirildi. Bu karşılaşmalarda da Eyyübiye Belediyesi AK Evler Sporcularından Salih Kaplaner 61 kilogram birinci, Halil Polat 33 kilogramda üçüncülük dereceleri elde etti.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu