Salih Ekinci’den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Salih Ekinci'den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci Türkiye Cumhuriyet’in 99. yıl dönümünü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

 

Cumhuriyet’in, geçmişe gururla, geleceğe güvenle bakılmasını sağlayan en büyük armağan olduğunu ifade eden Ekinci, mesajının devamında şu ifadelere yer verdi:

 

Basliksiz 6

“Cumhuriyeti’mizin 99. yıl dönümünü kutlamanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Türk milletinin bağımsızlığı için Samsun’da yakılan ateş, dalga dalga Anadolu’nun her tarafını sarmış; Türk milletinin ezelden beri aşığı olduğu bağımsızlık tutkusu, emperyalist devletlerinin bütün hain planlarını boşa çıkartmıştır. Cumhuriyet, kurtuluş mücadelesinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde askeri ve siyasi alanda zafere ulaşmasının bir sonucudur.

Türk milleti, Kurtuluş Savaşı’nda tarih kitaplarına sığmayan, kadın erkek, yaşlı genç fark etmeksizin herkesin aynı ülküyle ve inançla hareket ettiği, tüm dünyaya Türk’ün gücünü gösterdiği bir diriliş destanı yazmıştır. Bu destanı bugün millet olarak gururla ve coşkuyla yaşıyoruz. Cumhuriyet, geçmişimize gururla, geleceğimize güvenle bakmamızı sağlayan en büyük armağandır. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm istiklal kahramanlarımızı, şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, bütün vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı canı gönülden kutluyorum”.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu