GenelGüncelSağlık

Sağlık Bakanlığı’ndan Kadınlara Kötü Haber

Kontrollü normalleşme sürecine girdiğimiz şu günlerde 11 sektörde alınması gereken tedbirler açıklandı.

Kozmetik Mağaza Yasakları

Sağlık Bakanlığınca, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri sonrası kontrollü normalleşme sürecine ilişkin hazırlanan rehberler tek başlıkta toplandı.

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu normalleşme sürecine gireceğimiz şu günlerde, 11 sektöre yönelik alınması gereken tedbirler de belirledi.

 

 

Kozmetik Ürünler Denenmeyecek

Kozmetik ve Parfümeri mağazalarında satışa sunulan ürünlerin bir kısmının test edilerek alınması nedeniyle Kovid-19 bulaşma riskinin yüksek olduğu belirtildi. Kontrollü normalleşme sürecinde alınan kararda özellikle kadınların sıklıkla başvurduğu, deneme (tester) ürünleri artık kullanılmayacak.

 

 

Kozmetik Mağazalarına Uyarılar Konulacak

Kozmetik mağazalarında içeride kalabalık oluşmasını engellemek için dış kapıya içeriye girilmesini engelleyecek bir uyarıcı konulacak. Bu, kapının her iki tarafından tutturularak asılabilecek basit kırmızı renkli bir kordon ya da şerit olabileceği gibi kasa, plastik duba gibi bir blokaj materyali de olabilecek.

 

 

Ürünleri Çalışanlar Kasaya Götürecek

Çalışan ve müşteri dahil, 4 metrekareye 1 kişi olacak şekilde içeriye müşteri alınacak. Sosyal mesafe kurallarına uyulacak bu mesafe işaretle belirlenecek. Kozmetik ve parfümeri mağazalarında ürünler, camekanlı bölümlerde teşhir edilecek. Müşterilerin istedikleri ürünler çalışanlar tarafından kasaya getirilecek.

 

 

Parfümler Cilde Değil Kağıda Sıkılacak

Özellikle göz kalemi, rimel, ruj ve allık gibi göz, dudak ve yüze uygulanan kozmetik ve makyaj malzemelerinin test ürünleri denenmeyecek.

Parfüm, losyon ve oje gibi ürünlerin test edilmesi için mağaza çalışanları yardımcı olacak. Ürünlere müşterilerin dokunmasını engellenecek. Parfümler, direkt cilde değil, test kağıtlarına uygulanacak.

 

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı