Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Yapacak

Sağlık Bakanlığı bünyesinde 2023 yılı 2. dönem ilk defa ve yeniden atama kurası ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı. Bakanlığa personel alımı yapılacak bölümler neler?

Sağlık Bakanlığı'ndan kurban bayramı açıklaması

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için, tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile “uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi, uzman eczacı ve eczacı” kadrolarına ilk defa veya yeniden yapılacak atama-yerleştirme yapılacak. Bakanlık tarafından 2023/2. dönem iş ve işlemleri ilan edildi ve takvim çerçevesinde noter tarafından bilgisayar ortamında kura gerçekleştirilecek.

SAĞLIK BAKANLIĞI İKİ YERLEŞTİRME İŞLEMİ YAPACAK

  1. yerleştirme uzman eczacı ve eczacı alımı için olacak. 2 yerleştirme diğer unvan ve branşlar için olacak.
  2. yerleştirmede Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu için yabancı dil yeterliliğine sahip ve belirtilen yüksek lisans veya doktora programlarından mezun olmuş eczacı unvanlı adaylar ile Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu için yabancı dil yeterliliğine sahip belirtilen branşlarda uzman eczacı unvanlı personel alımı yapılacak.
  3. Yerleştirmede Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar ile diğer kamu kurum ve kuruluşları için uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi, uzman eczacı ve eczacı unvanında personel alımı yapılacak.

PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI NASIL OLACAK?

Adaylar, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet adresinde yer alan Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden e-Devlet şifreleri ile başvuru yapabilecekler.

Başvurular 12 Eylül 2023 Salı – 18 Eylül 2023 Pazartesi Saat 18.00’e kadar başvurular yapılabilecek.

Bakanlığın ilgili ilanı ulaşmak için tıklayınız

BİHA

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu