SağlıkYurt

Rusya Aşıyı Buldu, Urfa Cihaz Sorununu Bulamadı

Şanlıurfa’da günlerdir test sonucunu bekleyen vatandaşlara verilen cevap şu oldu; “Cihazlar arızalı!

 

Şanlıurfa, vaka sayısı olarak Türkiye’de en üst sıralarda yer alan şehirler arasına girmeyi kurallara uymayarak elde etmiş durumda. Pandemi sürecinde bir tek vatandaşı için özel uçak kaldıran bir devletin 2 milyonluk şehri olan Şanlıurfa’da insanlar ölümle burun buruna yaşıyor. Şanlıurfa’da vatandaşlar koronavirüs testinin sonuçlarını alamıyor. Testlerin en geç 2 gün içinde çıkması gerekirken günlerce çıkmayan sonuçlar vatandaşları da tedirgin etmeye başladı.


Şanlıurfa’da Covid-19 Test Cihazları Arızalı

Şanlıurfa, son günlerde koronavirüs salgınında Türkiye’de kötü bir liderliğin sahibi oldu. Her gün onlarca insana pozitif vaka tanısı koyuluyor. Hal böyleyken üstüne bir de devlet hastanelerindeki cihazlarının arızalı olması sorunu eklendi. Vatandaşlar test sonuçlarını bekleyeceği sürede kendilerini karantinaya alması gerekirken, sokaklarda elini kolunu sallayarak bekliyor.

Şanlıurfa’da Sahra Hastanesi Kurulmalı

Şanlıurfa’da koronavirüs sonuçlarının geç alınmasından dolayı hastalığın yayılmasının önüne geçilemiyor. Günlük vaka sayılarının çoğunluğunun Şanlıurfa’da çıkması ile beraber yatan hasta sayısında artışlar da meydana geldi.  Mevcut hastanelerinde doluluk oranları çok fazla olması, koronavirüs hastalarının kendi evlerinde izole olmasının istenmesi salgın arttıran etkenlerin başında geliyor. Urfa’da bir an önce Sahra Hastanesi’nin kurulması, mevcut eski hastane binalarının açılması, salgını önleme adına çok yararlı olacaktır.

Şanlıurfa’da Tüm Kurumlar Harekete Geçmeli

Ayrıca vaka sayısının artmasındaki ana kaynağı da görmek zorundayız. Şanlıurfa’da vakaların bu kadar çok artmasının sebebi olarak düğün ve taziyeler gösteriliyor. Valilik, emniyet, belediye ve yetkili diğer tüm kurumların Şanlıurfa’da denetimleri daha da sıkılaştırması gerekirken, Şanlıurfa’da yapılan denetimlerde caydırıcı cezalar uygulanması ön planda olmalıdır.

 

 

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı