Resmi Gazete’de Yayımlandı! AFAD Personel Alacak

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, AFAD'a personel alımı yapılacak. Alınacak olan personel kontenjanı 70 olarak belirlendi.

AFAD, Şanlıurfa dahil birçok ilde personel alacak
Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’na (AFAD) personel alacak. Alınacak olan personel kontenjanı 70 olarak belirlendi.
 
2022 yılının bitmesine günler kala kurumların personel alma ilanları yayımlanmaya devam ediyor. Son olarak personel alınacak kurum AFAD oldu. Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’na (AFAD) personel alacak.
 
AFAD bünyesinde çalıştırılmak üzere 70 personel alınacak. Alınacak olan personeller, büro personeli, şoför, temizlik personeli, koruma ve güvenlik görevlisi pozisyonlarında görev alacak. Başvuru yapacak olanların en az lise mezunu olma şartı aranıyor. Adaylardan KPSS’den en az 60 puan almış olması şartı aranıyor.
AFAD Personel Alım Başvuruları Nasıl Yapılacak?
Başvuru tarihleri 1-8 Şubat olarak belirlendi.  Başvurular “https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr” adresi üzerinden yapılacak.
 
Sözlü giriş sınavı tarihi 6-17 Mart. Sözlü giriş sınavı AFAD Başkanlık binasında gerçekleştirilecek.
 
Aranan nitelikler ve başvuru şartlarına ilişkin bilgilerin tamamına “www.afad.gov.tr” internet sitesinden ulaşılabilecek.
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu