Rektör Güllüoğlu, Olaya Anında Müdahale Etti

Harran Üniversitesi rektörü Güllüoğlu, yüksek lisans öğrencisi olan ve mobinge uğradığını belirten Sinan Cumart'ın yardım çağrısına sessiz kalmadı.

tahir gulluoglu
Harran Üniversitesi rektörü Güllüoğlu, yüksek lisans öğrencisi olan ve mobinge uğradığını belirten Sinan Cumart’ın yardım çağrısına sessiz kalmadı.
 
Harran Üniversitesi’nde yüksek lisans öğrencisi olan Sinan Cumart, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı yardım çağrısına, üniversitenin rekötürü Tahir Güllüoğlu, sessiz kalmadı…
 
Sinan Cumart isimli öğrenci, bir hocası tarafından mobinge maruz kaldığını belirterek şu ifadelere yer vermişti;
“İntiharın eşiğindeyim. Harran Üniversitesinde YTE Doçenti L. B. bir süredir bana sistematik olarak mobbing uyguluyordu ve dün beni gerekçesi olmadan yüksek lisanstan attı.”
 
Sinan Cumart’ın bu yardım çığlığına Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Tahir Güllüoğlu sessiz kalmadı. Rektör Güllüoğlu, öğrencinin sorununun çözülemesi için talimat verdi. Sorunu çözülen öğrenci sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;
 
 
“Yakın zamanda yaşadığım bu zor süreçte yanımda olan ve olaya duyarsız kalmayıp çözüme kavuşturan sayın rektörüm Tahir Güllüoğlu ve Harran Üniversitesi yönetimine teşekkür ederim… Destek olan herkese ayrıca teşekkür ediyorum…” dedi.
Kendisine teşekkür eden öğrenciye yanıt veren Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;
“Sinan her öğrencimiz gibi bizim için çok değerli… göstermiş olduğu çözüm odaklı yaklaşımı için kendisine çok teşekkür ediyorum. Çözüm odaklı bir Rektör olarak her zaman tüm öğrencilerimin ve personelimin yanındayım. Sevgiler.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu