Yurt

Rektör Çelik’ten 23 Nisan Mesajı

Harran üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir Mesaj yayınladı.

Harran Üniversitesi Rekötür Mehmet Sabri Çelik
Rektör Çelik, mesajında şu ifadelere yer verdi;

“23 Nisan 1920  Türk Milletinin vatanına sahip çıkmak gayretiyle Milli İrade’yi hakim kıldığı gündür. Bu önemli tarihin çocuk bayramı olarak ilan edilmesi, çocuklara verilen değerin önemli bir göstergesidir. Bu önemli gün sadece Türkiye’deki çocukların değil ulusumuzun ve tüm dünya çocuklarının ilk ve tek çocuk bayramı olarak kutlanmaktadır. Çocuklar Ülkemizin geleceğidir, Çocuklarımızın bilimin ışığında vicdani ve ahlaki bireyler olarak yetişmesi için eğitimin önemini vurguluyoruz.

Eğitim çocuklarımızın yetişmesinde, kişiliklerinin belirlenmesinde büyük önem taşımaktadır.  Bu yüzden biz eğitimcilere de büyük sorumluluklar düşmektedir. Harran Üniversitesi olarak çocuklarımızın geleceği için en temel şey olan eğitimi en üst düzeyde vermenin gayreti içerisindeyiz. İlerde söz sahibi olacak, çağın gereksinimlerine ayak uydurabilecek toplumun önder nesillerini yetiştirmenin eğitimcilerin en elzem görevleri arasında olduğu düşüncesiyle hareket ediyoruz. Çünkü çocuklarımız geleceğimiz, gelecek ise çocuklarımızındır. TBMM’nin kuruluşu için mücadele veren kahraman milletimizi ve meclis üyelerimizi saygı ve rahmetle anıyor, Cumhuriyetimizin teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten duygularımla kutluyorum.

 

                                                                                              Harran Üniversitesi Rektörü

                                                                                             Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik”

 

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı