Ramazan Ayı Öncesi Fitre Fiyatları Belli Oldu

Din İşleri Yüksek Kurulu, 2022 senesinde Ramazan ayının başlangıcından itibaren verilmesi gereken fitre miktarını 40 TL olarak duyurdu.

Din İşleri Yüksek Kurulu, 2022 senesinde Ramazan ayının başlangıcından 2023 senesinde Ramazan ayının başlangıcına kadar olan süre için fitre miktarını 40 TL olarak duyurdu.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, 2022 senesi için fitre miktarını duyurdu. 

Din İşleri Yüksek Kurulu, Prof. Dr. Abdurrahman Haçkalı başkanlığında toplandı. 2022 senesinde Ramazan ayının başlangıcından 2023 yılı Ramazan ayının başlangıcına kadar olan süre için fitre miktarını 40 TL olarak belirledi.

Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığınca karar sonrasında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Din İşleri Yüksek Kurulumuzca 2022 yılı Ramazan ayının başlangıcından 2023 yılı Ramazan ayının başlangıcına kadar olan süre için fitre miktarı, İslam dininin temel kaynaklarında zikredilen deliller ve günümüz şartlarında bir kişinin günlük gıda ihtiyacının ortalaması esas alınarak 40 TL olarak belirlenmiştir.

Bununla birlikte her bir mükellef (fitre veren kişi) bir günlük kendi gıda harcamasına denk düşecek meblağı ya da daha fazlasını fitre/fidye olarak da verebilir. Bu miktar, nakdi olarak verilebileceği gibi gıda vb. maddelerden ayni olarak da verilebilir. Ayrıca belirlenen fitre miktarı fidye miktarıdır.”

 

BİHA

Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu