Rafta 130 Lira Olan Yağ Kasada 190 Oldu

Yağ fiyatlarının artışı tepki görmeye devam ediyor. Rafta 130 lira yazan yağın kasaya gelince 190 liraya çıkması tepkileri de beraberinde getirdi.

yag fiyatlari 1
 
Günün en çok konuşulan konuları arasında olan yağ fiyatlarını artması tepkileri de beraberinde getirdi. Bir markete yağ almaya giden vatandaş yağın fiyatını rafta 130 lira olarak gördü. Kasaya geldiğinde şoka uğrayan vatandaş, yağ fiyatını bir kaç saniye içinde 190 lira olduğunu gördü.

Rafta 130 Lira Kasada 190 Lira

Reyondan kasaya gelene kadar 50 lira zam yiyen yağ için tepki gösteren vatandaş; “Ben rafta 130 lira gördüm kasaya gelince 190 lira oldu. Rafta hangi fiyatı gördüysem o fiyattan alacağım” diyerek tepki gösterdi.
Ticaret Bakanlığı’na şikayette bulunacağım diyen vatandaş “Böyle rezillik olmaz” dedi. Vatandaş kasiyere tepki gösterirken, kasiyer de diğer müşterilere yardımcı olmamı engelliyorsunuz” diyerek tepkisini gösterdi.

Marketlerde Yağ İzdihamı Yaşandı

Öte yandan yurdun tüm marketlerindeki yağ reyonları dakikalar içinde boşaldı. Yine bir markette depodan yeni çıkarılan yağlar henüz poşetlerinden çıkarılmadan kapış kapış alındı. Onlarca vatandaşın bulunduğu markette izdiham çıktı.
 

Yağ Fiyatları Neden Arttı?

Ukrayna-Rusya arasında çıkan kriz Türkiye’yi de etkiledi. Aylardır zamlarla boğulan vatandaşlar zamların daha ne kadar süreceğini merak halinde beklemeye koyuldu. Savaşta olan ülkelerden hammadde transferinin durması yağ fiyatlarının yükselmesine sebep olarak gösterildi.
 
Haber Videosu için tıklayınız;
 
 
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu