AsayişGüncel

Polis, Ateş Edip Engelli Çocuğu Gözaltına Aldı

Etrafa kaçan çocuklar panik yaşarken kaçamayan ve engelli olduğu söylenen çocuğu da gözaltına aldı.

Mardin’in Nusaybin ilçesinde bulunan bir sitede oynayan çocuklara polis tarafından müdahale edildi. bir polis sitede oynayan çocukları evlerine göndermek için havaya ateş açtı. O sırada kaçamayan ve engelli olduğu belirtilen 6 7 yaşlarındaki bir çocuğu polis aracının yanına götürerek tokat atıp geri bıraktı.

Olay anı civarda oturan bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerası ile görüntülendi. Olayın sosyal medya hesaplarından yayılması ile beraber tepkiler de çığ gibi büyüdü. Polis tarafından alınan çocuğun annesi, çocuğunun olayın şokunu atlatamadığını olaydan sonra saatlerce titrediğini ifade etti.

 

Polis, Görevden Uzaklaştırıldı

Emniyet Genel Müdürlüğü, Mardin’in Nusaybin ilçesinde bir site bahçesinde meydana gelen olayla ilgili hakkında soruşturma başlatılan bir polis memurunun görevden el çektirildiğini açıkladı.

 

Emniyet Genel Müdürlüğünden, sosyal medyada Mardin’in Nusaybin ilçesinde bir sitenin bahçesindeki çocuklara polis ekiplerinin müdahalesi hakkında paylaşımlara ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada, “24 Nisan 2020 tarihinde Mardin’in Nusaybin ilçesinde bir site bahçesinde meydana geldiği anlaşılan olayla ilgili olarak; polis aracına taş atan çocuklara havaya ateş ederek müdahale eden ve olayı zamanında sıralı amirlerine bildirmeyen polis memuru hakkında soruşturma başlatılmış ve görevden el çektirilmiştir” ifadelerine yer verdi.

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı