Paraşütle düşen vatandaş ağaçta mahsur kaldı

15 metre yükseklikteki ağacın tepesinde mahsur kaldı. JAK timleri tarafından kurtarılan vatandaşın paraşütle düşme anı ise aksiyon kamerasına yansıdı.

Paraşütle düşen vatandaş ağacın tepesinde mahsur kaldı

Edinilen bilgilere göre, yamaç paraşütü ile atlayış yapan bir vatandaş, kalkış yaptıktan sonra rüzgarın etkisi ile paraşütün kapanması nedeniyle ormanlık alana düştü. Vatandaş, 15 metre yükseklikteki ağacın tepesinde mahsur kaldı.  Olay, Kocaeli’nin Kartepe ilçesi sınırlarında bulunan Kartepe Kayak Merkezi Geyik Alanı zirvesinde meydana geldi. Olay sırasında kayak pistlerini kontrol etmek için devriyede olan Kocaeli Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timi, paraşütle düşen vatandaşı fark ederek hemen kazanın yaşandığı bölgeye ulaştı.

JAK timleri kurtardı

Ağacın tepesinde mahsur kalan vatandaş, teknik malzeme ile bulunduğu yerden yara almadan kurtarıldı. Herhangi bir sağlık probleminin olmadığı belirlenen vatandaş daha sonra JAK timlerine ait kar motosikleti ile kayak merkezine götürüldü.

Düşme anı aksiyon kamerasında

Öte yandan, şahsın paraşütle ormanlık alana düşme anı ise aksiyon kamerasına yansıdı. Vatandaşın kaskında bulunan aksiyon kamerasına yansıyan görüntülerde, vatandaş atlayış yaptıktan kısa süre sonra paraşütünün kapandığı ve düştüğü görülüyor. Ağacın tepesine düşen vatandaş mahsur kalıyor.

Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu