Özyavuz’dan Miraç Kandili Mesajı

Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Özyavuz: Herkesin Miraç Kandili mübarek olsun”

Başkan Mahmut Özyavuz'dan 10 Ocak Mesajı

Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Özyavuz mesajında; tüm hemşerileri ile birlikte Türk İslâm Âleminin kandilini tebrik ederek, barış, huzur ve sağlık temennisinde bulundu.

 

Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, Miraç Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında; “ Kalplerimizin eşsiz bir coşku yaşadığı mübarek gecelerden biri olan Miraç Kandili’ni idrak etmenin huzurunu ve sevincini bir kez daha yaşıyor olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Gönüllerimizin manevi huzur bulduğu bu müstesna gecede ellerimizi semaya açıp bol bol dua etmeliyiz. Bu mübarek günlerde dostluklara daha da önem vermeli, kırgınlıklardan kaçınmalı, yapılan hatalarımızı telafi etme yoluna gitmeliyiz. Peygamber Efendimiz HZ. Muhammed (SAV)’in mucizesi olan Miraç, Efendimizin Cenab-ı Allah’ın huzuruna kabulüdür. Peygamberimizin bu kutlu yolculuğunu anlamalı, insanoğlu olarak görevimizi yerine getirmeye çok daha fazla çalışmalıyız. Gönüllerimizi birbirlerine yaklaştırmalı, sevgi, saygı ve hoşgörü iklimini tesis etmeliyiz. Bu duygularla başta Şanlıurfalı ve Harranlı hemşerilerim başta olmak üzere tüm Türk İslâm Âleminin Miraç Kandili’ni kutluyor, sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam diliyorum.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu