Özyavuz: Harran’a Devlet Hastanesi Hayırlı Olsun

Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, Harran’a yapılacak olan100 yataklı Devlet Hastanesi’nde fizibilite, proje planı ve ihale çalışmalarının bittiğinin müjdesini verdi.

Özyavuz: Harran'a Devlet Hastanesi Hayırlı Olsun

Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde, Kahramanmaraş merkezli yaşanan büyük depremlerin etkisiyle hasar gören devlet hastanesi tahliye edilerek, yıkılmıştı.

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ile 7,6 büyüklüğündeki depremler, Harran Devlet Hastanesi’nde ciddi hasara neden olmuştu. Bu durum üzerine Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, Sağlık Bakanlığı ile yaptığı görüşmeler sonucunda yeni bir Devlet Hastanesi’nin Harran’a kazandırılmasını sağladı. Eski hastane binası, ağır hasar nedeniyle tahliye edilerek, yıkılmıştı.
Cumhur ittifakı’nın Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, depremin hemen ardından Sağlık Bakanlığı ile görüşerek ilçeye yeni bir hastane kazandırmak için yoğun çaba sarf etti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile yaptığı görüşme sonrasında yeni hastane yapılması kararlaştırıldı ve Harran halkına bu müjdeyi vermişti. Dün akşam sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Harran’a Devlet Hastanesi hayırlı olsun diyen Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, fizibilite ve proje çalışmalarının tamamlandığını ve ihalesi de yapılan Hastanenin temelinin kısa bir süre içerisinde atılacağının müjdesini verdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu