Özaslan’dan Deprem Mağduru Esnaflara Çözüm

6 Şubat da yaşanan asrın felaketi olarak adlandırılan depremde, iş yerleri yıkılan Şanlıurfalı esnaflar için çözüm önerisi sunan HÜDA PAR Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Emin Özaslan, bu mağduriyetlerin biran önce giderilmesi gerektiğini söyledi.

Başkan Özaslan Büyükşehir ve Adalet Bakanlığı'na Seslendi

HÜDA PAR Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Emin Özaslan sunduğu çözüm önerisinde şehrin belirli noktalarına kurulacak olan geçici çarşıların, mağdur olan esnaflara ekonomik açıdan bir nebze de olsa nefes aldıracağını ifade etti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından mağdur edilen, Özdiker Kuyumcular Çarşısı esnaflarını da unutmayan Özaslan, bu çözüm önerisine Özdiker Kuyumcular Çarşısı esnaflarının da dahil edilebileceğini dile getirdi.

“Mağdur olan esnafların sıkıntıları giderilmeli”

Deprem felaketinde yıkılan binaların altındaki esnafların mağdur olduğunu ifade eden Özaslan, “6 Şubat depremi sonrası Bahçelievler başta olmak üzere biliyorsunuz ki ağır hasardan dolayı bazı binalar yıkıldı. Hala yıkılmayı bekleyen binalar var. Yıkılan binaların altında işyeri olan esnaflar mağdur oldular. Bazı esnaflar başka yere taşındı bazıları ise hala işyeri bulamadılar. Bütün bu esnafların sıkıntısını ortadan kaldırmak için bazı çözüm önerilerimiz var.” diye konuştu.

“Prefabrik veya çadırdan oluşan geçici çarşılar kurulabilir”

Mağdur olan esnaflar için geçici çarşı kurulması gerektiğini belirten Özaslan, “Esnaf kardeşlerimizin bu mağduriyetini bir nebze de olsa gidermek için Rabia meydanında prefabrik veya çadırdan oluşan bir çarşı kuralım. Kurulacak olan geçici çarşıda esnaf kardeşlerimiz gelsinler, en azından onlar için de ekonomik bir katkı olsun ya da Karaköprü’deki fuar merkezi içerisinde esnaf kardeşlerimiz için bir çarşı oluşturalım.” dedi.

“Esnaf kardeşlerimiz için ekonomik bir katkı olsun”

Esnaflara ekonomik katkı sunulması gerektiğini dile getiren Özaslan, “Rabia Meydanı, fuar merkezi veya esnaf kardeşlerimizin uygun göreceği herhangi bir yerde geçici olarak çarşı kurulabilir. Böylece esnaf kardeşlerimiz için geçici de olsa ekonomik katkı sunmuş oluruz. Bu esnaf kardeşlerimize Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından mağdur edilen Özdiker Kuyumcular Çarşısı esnafları da dâhil edilebilir.” şeklinde konuştu.

Son olarak Özaslan, “Gelin bu bayramda (Ramazan Bayramı) bu kararı alalım ve bu esnaf kardeşlerimize yardımcı olalım. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bakalım bu çağrıya nasıl bir cevap verecek?” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu