Urfa’da Oy Kullandığı Sandıktan Kendisine Oy Çıkmadı

Oy kullandığı sandıktan kendisine oy çıkmadı! Bağımsız aday Aslantaş, yaptığı açıklamada; “Oy kullandığım sandıktan bana oy çıkmadı.” dedi.

Urfa'da Oy Kullandığı Sandıktan Kendisine Oy Çıkmadı

Oy kullandığı sandıktan kendisine oy çıkmadı! Bağımsız aday Aslantaş, yaptığı açıklamada; “Oy kullandığım sandıktan bana oy çıkmadı.” dedi.

Oy Kullandığı Sandıktan Kendisine Oy Çıkmadı

14 Mayıs’ta yapılan seçimlere Şanlıurfa’dan Bağımsız aday olarak giren Abdulkadir Aslantaş, 3 sandık için itirazda bulunduğunu belirtti…
 
Seçimin bitmesinin ardından sandıklardaki oyların sayılması ile beraber şok geçiren bağımsız aday Aslantaş, Karaköprü Ayşe Kaman Okulunda oyunu kullandı. Oy sayımının ardından kendi oyunu kullandığı sandıktan kendisine oy çıkmadığını gördü. YSK’ya itirazda bulunan Aslantaş, konu ile ilgili açıklamada bulundu.
 

Aslantaş: Oylarım Ortada Yok!

Oylarının başka partilere yazıldığını belirten Aslantaş, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
 
“Ben buradan şanlı şehrimin şanlı insanlarına çok teşekkür ediyorum. 14 aydır sahadayız. Yaklaşık 14 ayın her günü sabah saatlerinden 12’ye kadar insanlarımıza ulaştık. İnsanlarımızla selamlaştık ama ben şurada şunu belirtmek istiyorum; yaklaşık olarak bize resim olarak atılan 18.750 oy var. Bozova‘nın iki sandığında bir sandıkta 490 bir sandıkta ise 277 oy… Bu oyların tamamı ortada yok ve ben kendi sandığımda kullandığım oyum yok. Yani diyeceksiniz onu nereden biliyorsunuz? Çünkü o sandıkta hiç oy çıkmamış. Ben buradan Şanlıurfa halkına kucak dolusu selamlar gönderiyorum. Diyorum ki; demokrasi bir ülkede yaşıyoruz ama demokratik bir ortamda seçimin olmadığının belirtileridir bunlar… Ve şöyle diyorum; diyorum ki Şanlıurfa halkı ben sizlere söz vermiştim. Demiştim ki bir oy alsam da ben çıkıp sizlere teşekkür ediyorum. Ben bir oy almadım. Ben sahada kazandım ama masada kaybettim. Buradan Şanlıurfa kamuoyuna ve vicdanına bırakıyorum…”
 
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu