GenelGüncelYurt

Oto Galericilere 2. etap İçin yer tahisi yapıldı

Oto Galericiler 2. etap yer tahisi yapıldı

Şanlıurfa’da geçtiğimiz dönemlerde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Şanlıurfa Valiliğinin destekleriyle oto alım sitesinin yerinden taşınması için yer tahsisi yapılmış ve orada kalan galericilerin de yeni yer tahsis edilen yere taşınmaları için tebligatlar gönderilmişti.

Gelinen süreçte oto alım satım sitesinin olduğu yerdeki oto galericiler yer tahsisi yapılan yerlere giderek şehir içindeki o kötü görüntünün de yıkılarak önüne geçilmişti.

Ancak bina altlarında kalan oto galericiler kendileri için de yer tahsisi yapılmasını isteyerek Büyükşehir Belediyesine ve Şanlıurfa Valiliğine taleplerini iletmişlerdi.

Bina altındaki Oto galericileri sevindiren haber bugün geldi. Gerçekleştirilen toplantıda kendilerini sevindiren haberi paylaşan GAP Kooperatifi üyeleri yaptıkları açıklamada şu ifadelere yer verdi.

‘‘Gap Koparatifi olarak arsa yeri belirlendi. Genel kurul toplantısında Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı memurları tarafından genel kurula katılarak gerekli denetleme ve üyelere bilgilendirmeler yapıldı.

Gerek arsanın ve yapılacak olan galeri projesinin detayları konuşuldu. Esnaf üyelerimize anlatıldı. Böyle güzel bir projenin mağdur açıkta kalan esnafımıza ve Urfa’mıza hayırlı olmasını diliyoruz”

Oto alım satım Gap Koparatifi ayrıca, emeği geçenlerere şu sözlerle teşekkür etti.

‘‘Oto alım satım Gap Koparatifi olarak yaklaşık 7 yıldır verdiğimiz mücadele ve yaklaşık 200 esnaf bina altı ve şehir içinde kalan mağdur oto galeri esnafların mağduriyetlerinin giderilmesi için bizlere yardımcı olan ve bize yol gösteren büyüklerimiz, başta sayın valimiz.

Abdullah erin ve. Vali yardımcımız. Metin Esen, Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, vekillerimiz; İbrahim Halil Yıldız, Mehmet Ali Cevheri, İbrahim Özyavuz ve bütün yetkililere yardımcı olduklarından dolayı sonsuz şükranlarımızı sunarız”

Urfa com

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı