Öldürdüğü Eşinin Korkunç Planı Ortaya Çıktı

Melek İpek'in öldürdüğü eşinin, başka bir kadına elektrik verme planı ortaya çıktı.

Melek İpek

Antalya’da işkence edip ölümle tehdit ettiği eşi tarafından öldürülen Ramazan İpek, hakkında başka bir kadının ‘koruma’ kararı aldırdığı ortaya çıktı. Ramazan İpek’in, Melek İpek’e o kadının koruma süresi kararının bitmesinin ardından, “Ben artık onun yüzünü dövmeyeceğim, yaralamayacağım, evden güneş panelinden aldıkları enerji var, onu elektriğe bağlayacağım” dediğini öne sürdü.

Döşemealtı ilçesi Ilıca Mahallesi’nde yaşayan 31 yaşındaki Melek İpek, kocası tarafından kelepçeli işkence ve cinsel saldırıya maruz kaldı. Saatlerce süren işkence sırasında çıkan arbedede av tüfeğinin patlaması sonucu kocasını öldüren Melek İpek, jandarmayı arayarak teslim oldu. Jandarma ve savcılık ifadesinde yaşadığı dehşeti tüm detaylarıyla anlatan Melek İpek, gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklandı.

Cinayete ilişkin soruşturma devam ederken, Melek İpek’in avukatlığını yapan Ahmet Onaran, Hüseyin İlerioğlu, Merve Özer Er ve onları destekleyen 10’a yakın avukat, 15 Ocak tarihinde İpek’in tutukluluğuna itiraz etti. Dilekçeyi değerlendiren 1. Sulh Ceza Hakimliği, tutukluluğa itirazı reddetti.

 

Melek İpek’in avukatı Ahmet Onaran, davada savcılığın soruşturma sürecini tamamladığını bildirdi.
İddianamenin yazıldığının ifade edildiğini aktaran Onaran, “İddianame yazılmış ve Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesine sunuldu. İddianamenin değerlendirme aşaması şuanda devam ediyor. Kural gereği iddianameler, iddianameyi oluşturan savcılığa iade edilebilir yada bu iddianame uygundur, yargılamaya esas unsurlar vardır denilerek kabul edilebilir. Şuan meşru müdafaa sınırlarında bir iddianame değerlendirilmiş olsaydı zaten iddianame değil kovuşturmaya yer olmadığına dair bir karar verilirdi. Suçun teknik anlamda eşe karşı işlenmesi durumunda müebbet hapis cezasıyla cezalandırılması kanunda mevcut. Savcılık makamı lehimize ve aleyhimize olan delilleri ortaya koymak durumunda. Zannediyorum ‘Ağır tahrik olarak’ bildiğimiz kanun kapsamında yararlanmasını isteyecektir” diye konuştu.

Basliksiz 6

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu