Öğretmen atamaları için tarih belli oldu

Öğretmen atamaları hususunda beklenen açıklamayı Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer bugün katıldığı bir televizyon canlı yayında yaptı.

Öğretmen atamaları için tarih belli oldu

Öğretmen atamaları ne zaman konusuna açıklık getiren Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, katıldığı televizyon programında öğretmenlere atama noktasında tarih verdi.

Bakan Özer bugün katıldığı ulusal bir televizyonun canlı yayınında öğretmen atamaları konusunda, “Öğretmen ataması 2022 yılında olacak. Çalışmalarımız nihayetlendi. Maliye Bakanımızla da görüşmelerimiz bitti. İnşallah 2022-2023 öğretim yılında yani eylülün ilk haftasında atamalar yapılacak.” ifadelerini kullandı.

Bakan Özer, yeni öğretmen atamalarında branş olarak ağırlıklı okul öncesi olacağını belirterek, “Atayacağımız öğretmenler de branş olarak ağırlıklı okul öncesi eğitime ağırlık vereceğiz. Çünkü Milli Eğitim Bakanlığı olarak biz okul öncesine çok büyük ağırlık verdik. Türkiye, ilkokulda, ortaokulda, lisede, eğitimin tüm kademelerinde okullaşma oranını ciddi artırmasına rağmen okul öncesi eğitimde gerçekten ciddi bir sıkıntısı vardı.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu