O bölgedeki otopark yetersizliği öğrencileri mağdur ediyor

İŞKUR İl Müdürlüğü gibi daha birçok kurumun bir arada bulunduğu bölgede öğrenciler gelişigüzel park edilen araçların arasında yürümek zorunda kalıyor.

O bölgedeki otopark yetersizliği öğrencileri mağdur ediyor

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesi Paşabağı Mahallesinde, Şanlıurfa Valiliği, Şanlıurfa Adliyesi, İŞKUR İl Müdürlüğü, Şanlıurfa Barosu ve içerisinde birçok kurumun yer aldığı Hükümet Konağı’nın bulunduğu bölgede yaşanan otopark sorunu öğrencileri ve vatandaşları mağdur ediyor.

Bölgede bulunan otopark yetersizliğinden dolayı kurum çalışanları ve işlemler için kurumlara gelen vatandaşlar araçlarını, 15 Temmuz Şehitler Ortaokulu, Özel Çağlayan İlkokulu ve 75. Yıl Mesleki Eğitim Merkezinin bulunduğu alanlara park ediyor.

Öğrenciler okul giriş ve çıkış saatlerinde zaman zaman gelişigüzel park edilen araçlarından arasından geçerek okullara gitmek zorunda kalıyor.

Otopark yetersizliğinden dolayı öğrencilerin bölgede okul önlerine park edilen araçlardan dolayı sorun yaşadığını belirten bir vatandaş, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Burası Şanlıurfa Adalet Sarayı, Şanlıurfa İŞKUR, Valilik, Tapu, nüfus müdürlüklerinin olduğu alan. Tüm bunların olduğu alanda bir de birkaç tane ilkokul ve ambulans aktarma merkezi var. Her gün bu araçların arasından evine sağ salim gitmeye çalışan öğrenciler var” diyerek şikayetini dile getirdi.

Basliksiz 6

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu