Niyazi Yanmaz Dün Övdüğünü Bugün Gömdü

Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz, dün övdüğü Vekil Açanal’ı bugün gömdü. Yanmaz: “Vekilin akrabası büyük bir çaba ile getirildi.” dedi.

Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz, dün övdüğü Vekil Açanal’ı bugün gömdü. Yanmaz: “Vekilin akrabası büyük bir çaba ile getirildi.” dedi.

Geçtiğimiz günlerdeHaliliye Gençlik ve Spor ilçe müdürü İbrahim İmamoğlu görevden alınmıştı. İmamoğlu’nun neden görevden alındığı ile ilgili açıklama yapılmamıştı. Görevden alınan İmamoğlusnun yerine gelen isim açıklandıktan sonra neden görevden alındığı da belli oldu.

Görevden alınan Haliliye Gençlik ve Spor ilçe müdürü İbrahim İmamoğlu‘nun yerine getirilen isim Saruhan Hamavioğlu oldu. Yapılan araştırmalarda Hamivioğlu’nun Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açalan’ın akrabası olduğu öğrenildi.

Yapılan bu atamaya Saadet Partisi İl Başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz‘dan tepki geldi. Yanmaz, geçtiğimiz aylarda Açanal’ın bir TV programında Urfalılara hakaret etmesinden sonra kendisine destek verip övmüştü. Şimdi ise Gençlik ve Spor ilçe Müdürlüğüne akrabasının atandığını duyan Yanmaz Vekil Açanal’ı gömdü. Yanmaz, yapılan atamanın liyakatten uzak olduğunu belirterek şu ifadelere yer verdi;

“TABİ Kİ URFA GERİ KALIR. Haliliye Gençlik ve Spor İlçe Müdürü İbrahim İmamoğlu liyakatli ve üstün başarı belgesi olan bir bürokrat. Görevden alındı. Yerine AKP MV GÜLENDER AÇANAL’ın akrabası olan Saruhan Hamevioğlu büyük bir çaba ile getirildi. VE URFA ÇİFTLİK..”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu