Yurt

Nihat Çiftçi’den Beyazgül’e İnce Gönderme

Şanlıurfa Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediye başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e ince göndermelerde bulundu.

Zeynel Abidin Beyazgül Nihat Çiftçi

Şanlıurfa Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, kendi başkanlık döneminde üniversite öğrencilerine istihdam sağladığı ve bu uygulamanın şimdiki büyükşehir belediyesi yönetimi tarafından uygulanmadığından dem vurarak şu açıklamalarda bulundu;

“Çocuğumuzu okula kaydettiğimizde iyi bir öğretmen, başımıza bir olay geldiğinde iyi bir Avukat, Mahkemeye işimiz düştüğünde uzman ve adil bir yargıç velhasıl tüm kamusal hizmetlerinde alanında ehil kişiler görmek isteriz.

 

Peki bu görevlerde ehil aradığımıza göre liyakat sistemi için ne yapıyoruz? Şanlıurfalı gençlerimiz eğitimlerini tamamladıktan sonra memleketlerine dönmediklerinde kim haklı!

 

Beyin göçü olduğunda gençlerimizi eleştiririz.Peki tüm bu durumu:Kamu görevlerine geldiğimizde; liyakati bir tarafa bırakarak, bize yakın olanı, lehimize muhataplarımıza iftira atanı,hoşumuza giden methiyeleri düzen yalancı kişileri korumakla,göreve getirmeyle açıklayabilir miyiz!

 

Sahi Büyükşehir Belediye Başkanıyken ODTÜ, İTÜ, YILDIZ TEKNİK ve MİMAR SİNAN Üniversitelerinden mezun hemşehrilerimiz ile Harran Üniversitesinden ilk beşte dereceye giren bölüm mezunlarının ŞBBB’de istihdam edilmesine niçin son verildi?

 

Şanlıurfada liyakatlı alımlar yapılsın ve başarının ödüllendirilmesi için istihdam edilen bu başarılı gençlerden haberi olan var mı? Ne durumdalar, Bu bakış açısıyla getirildiğinde memleketlerine hizmet ederler anlayışı niçin kayboldu?

 

Onun için gençlere nasıl davransak onlar tarafından öyle muameleye tabi tutuluruz. Kimse gençleri suçlamasın. Herkes vicdanıyla baş başa kalsın. O zaman her yerde alanında çok iyi doktorları, mühendisleri, avukatları ve bürokratları görürüz.”

Bahar

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı