Genel

Nihat Çiftçi; Urfaspor’u siyasete alet etmedik

Nihat Çiftçi; Urfaspor'u siyasete alet etmedik


Önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi sosyal medya hesabından, Ekonomik olarak kötü günler geçiren Şanlıurfaspor için bir kurtuluş reçetesi yazdı. Çiftçi, Şanlıurfaspor için en çok desteğin kendi dönemlerinde yaptıklarını vurgulayarak Şanlıurfaspor’u hiçbir zaman siyasete alet etmediklerini belirtti.

“Spor kulüpleri şehirleri temsil ederler, müsabakalarla taraftarlarının hemşehrilik duygularını pekiştirdiğini belirten Çiftçi şunları kaydetti, “kulüpler arası ve şehirlerarası dostluk köprülerinin kurulmasına vesile olurlar. Şanlıurfaspor da birçok hemşehrilerimizin gönlünde taht kuran bir kulübümüzdür. Belediye başkanı olduğum dönemde hiç bir zaman Şanlıurfa kulübünü ve sevdasını taşıyan seyircilerini siyasete alet etmedim. Tarihindeki rekor belediye desteklerini de bu dönemde yaptık. Ancak her fırsatta şunu da ifade ettim. Taşıma suyla değirmen dönmez misali Şanlıurfaspor kulübünü ayakları üzerinde tutacak adımlar atılması gerektiğini belirtim. Bu adımları da bir bir sıraladım. Şimdi de sıralıyorum. Kovid-19 salgınında sağlamış olduğu ara verme sürecinin değerlendirilmesiyle:

1- Futboldan anlayan bir yönetimin iş başında olması,

2- Genç ve dinamik futbolcuları ucuz bir bedelle transfer edecek işten anlayan profesyonel bir komitenin kurulması,

3- Şanlıurfa’da en güvenilir ve yetiştirilmiş bir avukat, bit mali müşavir ve bir kulüp müdürünün göreve getirilmesi,

4- Şanlıurfalı gençleri yetiştirecek bir futbol okulunun açılarak altyapının güçlendirilmesi,

5- 15 bin delegeye karar verilerek, kulübü grupların elinde kurtarılması,

6- Sahasını dolduracak seyircinin desteğinin olması için ayrıntılı taraftar çalışmalarının yapılması,

7- Kulüp çalışma ve ilkelerinin yeniden belirlenmesi, gibi konularda radikal kararlarının alınması gerekiyor. Geçmişten gelen alışkanlıklarla yönetilemiyor. Şehrimizi seviyoruz. Taraftarımız kulübüne gönül vermiş, şehrin bir marka değerini oluşturan bir kulüp olduğunu biliyoruz. Ancak yöneticilerden ve delegelerden beklentimiz bir yol haritasının çizilmesidir. İyiniyetli bir yaklaşımla Şanlıurfaspor düştüğü durumdan kurtarmak mümkündür. Ancak bunun için hesapsız bir şekilde çalışmak gerekiyor.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı